ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7107049
*
nr 710 7049
Spegel
+ Konsol, Rokokostil, höjd: 175+ 80
Utrop:
2.500 kr
Såld:
4.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2011
kl 17:37:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 00:04:43
1
2.100 kr
19/8 11:05:59
2
2.500 kr
21/8 16:51:00
3
2.300 kr
21/8 16:51:52
3
3.000 kr
21/8 17:18:13
4
4.000 kr
22/8 14:32:41
5
3.800 kr
22/8 14:32:55
5
Vinnande bud
22/8 16:02:37
4
4.200 kr
22/8 16:09:38
4
4.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 710 7049
Spegel
+ Konsol, Rokokostil, höjd: 175+ 80
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 00:04:43 | 1 | 2.100 kr |
19/8 11:05:59 | 2 | 2.500 kr |
21/8 16:51:00 | 3 | 2.300 kr |
21/8 16:51:52 | 3 | 3.000 kr |
21/8 17:18:13 | 4 | 4.000 kr |
22/8 14:32:41 | 5 | 3.800 kr |
22/8 14:32:55 | 5 | Vinnande bud |
22/8 16:02:37 | 4 | 4.200 kr |
22/8 16:09:38 | 4 | 4.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23